Skip to main content

Editace sekce

V editované sekci může uživatel editovat "název sekce", "popis sekce", "barvu sekce", může změnit defaultní práva "Čtení je povoleno" a "Schvalování je vyžadováno".

Pro editaci sekce uživatel klikne na tlačítko „Upravit”.

upravit1.png


Uživateli se zobrazí následující dialog, kde může editovat "názevpopis a barvu" sekce, taktéž může změnit defaultní práva "Čtení je povoleno" a "Schvalování je vyžadováno".

 • “Čtení je povoleno”:
  • Při zaškrtnutí "fajfkou" můžou uživatelé/skupiny defaultně číst balíček a všechny jeho podřazené balíčky, které nemají nastavené defaultní čtení zakázáno.
  • Při zaškrtnutí "x" nemůžou uživatelé/skupiny defaultně číst balíček a všechny jeho podřazené balíčky, které nemají nastavené defaultní čtení povoleno.
  • Při "prázdném čtverečku" uživatel/skupina dědí z nadřazených balíčků defaultní práva.
    
 • “Schvalování je vyžadováno”: Při zaškrtnutí se diagramy přidávají do publikace ve stavu „Ke schválení“. Při nezaškrtnutí ve stavu „Schváleno“.

editace- publikace.png


Jestliže je vše nastaveno, tak uživatel klikne na tlačítko „Uložit”.

editace 1_1.png


Po kliknutí na tlačítko "Uložit" se objeví editační dialog s varovnou hláškou "Po uložení se smaže nastavení v podřazených sekcí".

editace sekce 2_0.png

Pokud uživatel nechce potvrdit uložení, tak klikne na tlačítko "Neukládat" a to vrátí uživatele na dialog "Editace sekce".
Pokud chce uživatel editaci potvrdit, tak klikne na tlačítko "Potvrdit uložení" a uživatel je přesměrován do editované sekce, kde může vidět hlášku "Úspěšně uloženo".

uloženo.png